Clash of Clans En iyi Saldırı Taktikleri ve Stratejileri

'Oyunlar' forumunda acemihacker tarafından 4 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

 1. acemihacker

  acemihacker Ötüken Yolcusu Bronz Üye

  Mesaj:
  205
  Beğeniler:
  74
  Cinsiyet:
  Erkek
  Clash of Clans Duvar Yıkma Saldırısı

  Düşmana saldıracağınız zaman öncelikle düşmanınızın surlarını aşmanız gerekiyor. Tabi bunun içinde özel saldırı birimlerine ihtiyacınız var. Bunun için en iyi birimler duvar yıkıcılardır. İşte duvar yıkıcıların hangi seviyede hangi duvarları yıkabildiği:

  1.seviye duvar yıkıcı 1.seviye duvarı yıkabilir
  2.seviye duvar yıkıcı 2.seviye duvarı yıkabilir
  3.seviye duvar yıkıcı 3.seviye duvarı yıkabilir
  4.seviye duvar yıkıcı 4.seviye duvarı yıkabilir
  5.seviye duvar yıkıcı 5. Seviye duvarı yıkabilir
  2 adet 5.seviye duvar yıkıcı 6, 7 ve 8.seviye duvarları yıkabilir
  3 adet 5.seviye duvar yıkıcı 9 ve 10.seviye duvarları yıkabilir
  Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Duvar yıkıcıların duvarı yıkabilmesi için yolda ölmeden duvarlara ulaşabilmesi ve patlaması gerekiyor. Bildiğiniz gibi duvar yıkıcılar duvara gelecekler sonra fitili ateşleyecekler derken savunma birimleri onları öldürebiliyor. Kimi zamanda duvar yıkıcılar savaş sırasında gaza gelerek okçuların attıkları oklara kafa atmaya çalışıyorlar.Bu da ölümle sonuçlanıyor. O nedenle fazladan duvar yıkıcı ile hücum etmeli ya da önden savunma birimlerini kandırmak için bir iki farklı birim yollamalı ve savunma birimlerini oyalamalısınız. Daha sonra arkalarından duvar yıkıcıların tasmasını salabilirsiniz.


  Savaşa Hangi Askerler Yollanmalı ?

  Şimdi geldik en karışık seçimlerden bir tanesine. Aslında bu oldukça basit ama önce clash of clans ta hangi birimlere saldıracağınızı bilmeniz gerekiyor. Düşman suru içerisinde bulunan havan topları oldukça etkili olan savunma birimleridir. Eğer barbarlar ya da okçuları yani küçük birimleri önden yollayacak olursanız havan topları hepsini telef edecektir. Bu durumda devleri yollayarak havan toplarını yok etmeniz gerekiyor. Ancak gizli tesla savunma birimleri de devlere karşı oldukça etkili oluyor. Yani hangi birimi yollasanız bir çıkmaza giriyorsunuz. İşte burada işinize yarayacak bir taktik. Önce duvarda bir delin açın tabi bu delik havan toplarına yakın olsun. Daha sonra önden devleri yollayın ve havadan da bombardıman balonlarını yollamayı unutmayın. Arkadan ise okçuları çıkartın. Okçular uzaktan vuruş yapacakları için havan topları okçulara kolay kolay yetişemeyecektir. Zaten havan topları da devler tarafından yıkılacağı için kısa sürede düşman köyünü yerle bir edebileceksiniz.  animet İçin Saldırmak

  Ganimet için bir oyuncuya saldıracağınız zaman öncelikle madenlerin nerede olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunu ise anlamanın kolay bir yolu var. Öncelikle işçi kulübelerine bakmalısınız. Eğer kulübelerin üzerinde Zzz şeklinde bir yazı varsa o zaman oyuncu offline oyuncudur ve madenleri toplamadığı içinde ganimet madenlerde olacaktır. Eğer kulübelerde Zzz yazısı yoksa o zaman oyuncunun madenleri depoda demektir. Bunu belirledikten sonra artık ganimet neredeyse sizde oraya saldırmalısınız.


  Kupa İçin Saldırmak

  Kupa için saldırmaya karar verdiğinizde saldıracağınız köyün size kaç kupa vereceğine bakmalısınız. Bu da köye baktığınız ekranın sol üst köşesinde size gösteriliyor. Eğer savaşı kazandıktan sonra 5 – 6 kupa kazanacaksanız o köye saldırmaya bil değmez. Hemen farklı bir köye geçin ve size en iyi kupa verecek ve yenebileceğiniz bir köyü bulun. Köyü bulduktan sonra ise en kötü %50 puanı tutturmalı ya da belediye binasını yıkmalısınız. Yani ana hedefiniz belediye binası olmalı. Belediye binasını baz alarak hareket ettiğiniz zaman savaşı kolayca kazanabilirsiniz.


  Clash of Clans Saldırı Taktikleri

  Kesinlikle tek tip asker sisteminden vazgeçmelisiniz ve askerlerin özelliklerini olabildiğince yüksek tutun.
  Sadece 50 barbar ile bir köye saldırmak yerine 25 barbar 25 okçu ile saldırmalısınız.
  Duvar yıkıcılar savaşlarda çok büyük bir öneme sahip. Hem zaman kazandıracak hem de daha fazla askerin hayatta kalmasını sağlayacaktır.
  Saldırı yapacağınız bölgeye karar vermeden önce önden birkaç asker yollayarak savunma durumuna bakın. Ayrıca havadan bir balon yollayarak havan topunun korumalı olup olmadığına bakın. Eğer koruma yoksa birkaç balon ile tüm binaları yok edebilirsiniz.
  Klan kalesi ya da kahraman varsa ilk onları öldürmeye çalışın. Çünkü askerleri kontrol edemediğimiz için askerler binaları yıkarken onlarda askerlerinizi arkadan öldürecektir.
  Rakibinizi kaç asker ile yenebileceğinizi kestirmeye çalışın. Yani çok fazla asker yollayarak askerlerinizi heba etmeyin.
  Askerlerinizi tek bir yerde toplamak yerine dağınık olarak yollamayı tercih edin. Bu sayede havan topunun etkisini birazda olsa azaltmış olacaksınız.
  Okçu kuleleri ve topçuların odaklarına devleri sokun. Bu sayede devler ilk olarak bu birimleri indirecek ve savunma birimleri da ilk odak noktasına girdiği için devlere ateş edecektir. Tabi devlerin canı çok fazla olduğu için kolay kolay ölmeyerek arkadan gelen askerlerinize yol açacaktır.


  Yazılar alıntıdır.yararlı olduysa teşekür etmeyi unutmayınız..
   

Bu Sayfayı Paylaş