En Eski Windows İşletim Sistemleri

'Windows Sürümleri' forumunda FamedabLe tarafından 2 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. FamedabLe

  FamedabLe Gümüş Üye

  Mesaj:
  169
  Beğeniler:
  131
  Cinsiyet:
  Erkek
  Windows Microsoft’un geliştirdiği dünyada en çok kullanılan bir işletim sistemi’dir. İlk kez Windows kelimesi 1983 Yılında kullanıldı ve bu tarihte beta sürümü çıkarıldı. Ancak kullanıcılar tarafından kullanılabilir anlamda Windows ilk kez 20 Kasım 1985 tarihinde satışa çıkarılmıştır.

  Windows kısaca Microsoft firmasının üretmiş olduğu işletim sistemine verilen isimdir. Kullanışlı grafik ara yüzler, görsel iletiler kullanır. Programları çalıştırmak, komut vermek gibi işlemler yapılabilen, hızlı işlem gerçekleştirebilme kolaylığı sağlamaktadır.

  Toplum içerisindeki en büyük özelliği kolay öğrenilebilmesidir. Bu kolaylık sayesinde en çok kullanılan sistem olmuştur. Windows´un şu ana kadar birçok sürümleri çıkarılmıştır. Bunlar sırasıyla;

  Windows 1.0 | 20 Kasım 1985

  [​IMG]

  Microsoft’un ilk Windows sürümüdür. Satış bakımından pek başarılı olamamış ve yeterli görülmemiş. Bu sürümle ilk kez Paint gibi önemli programlar kullanılabilmiştir.

  Windows 2.0 | Kasım 1987
  [​IMG]  Windows 1.0 üzerine geliştirildi ve bu sürümle birlikte Word ve Excel programları kullanılabilmiştir.

  Windows 3.0 | 22 Mayıs 1990

  [​IMG]

  Bilgisayar oyunlarının işletim sisteminde ilk kez çıktığı sürüm olmuştur. Bundan önceki sürümlerle kıyaslandığı zaman çok büyük bir başarı elde etmiş ve kullanıcıların arasında beğeni kazanmıştır. Satış olaraktan diğer sürümlere göre başarılıdır.

  Windows 95 | 24 Ağustos 1995
  [​IMG]
  Yapılan ilk 32 bit Windows sürümüdür. Başlat menüsü ve Internet Explorer özelliği eklenmiştir. Bu sayede kullanıcılar aşırı kolaylık sağlamış ve tercih etmişlerdir. Adının 95 olmasının nedeni de çıktığı yılı temsil etmektedir.   
  KocaReis, Luxury ve Unlovable bunu beğendi.
 2. kurmayturk

  kurmayturk Sicil temiz.. Gümüş Üye

  Mesaj:
  188
  Beğeniler:
  77
  Cinsiyet:
  Erkek
  Xp dönemine şartlarım olgunlaşmıştı. Üzerinde uzmanlaştığım bi sistemdi xp belki de en güzel zamanlarımın geçtiği yıllardı.avcumun içi gibi bilirim diyebileceğim zamanlardı xp dönemi tabi kademe kademe yine yükseltildi takip etmek zorlaşıyor
   
 3. KocaReis

  KocaReis ϜϓſϞ Site Yetkilisi Moderator

  Mesaj:
  838
  Beğeniler:
  702
  Cinsiyet:
  Erkek
 4. SexiRahip

  SexiRahip BraZZerS.AS Site Yetkilisi Moderator

  Mesaj:
  181
  Beğeniler:
  299
  Cinsiyet:
  Erkek
  windowsun mk linuxun taşşaklarına kurban
   
 5. Ewo-Turk

  Ewo-Turk Bronz Üye

  Mesaj:
  123
  Beğeniler:
  57
  Cinsiyet:
  Erkek
  :D
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş