kolay programlama dilleri

'Diğer Programlama Dilleri' forumunda kurmayturk tarafından 9 Haziran 2018 tarihinde açılan konu

 1. kurmayturk

  kurmayturk Sicil temiz.. Gümüş Üye

  Mesaj:
  232
  Beğeniler:
  102
  Cinsiyet:
  Erkek
  Programlama kelime anlamı, elektronik bir devreye veya entegreye istenilen işi yaptırmak için yazılan kodlar bütünüdür. Bu işlemi yaparken genellikle bilgisayar ortamını kullanmaktayız. Bilgisayarda yazılan kodlar istenilen devreye monte edilebilir veya direkt olarak bilgisayar üzerinde çalışan bir program haline gelebilir. Ve programlama dünyası öyle büyük bir hacme sahiptir ki tüm dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta ve geliştirilmektedir.

  [​IMG]

  Peki, yazılım dünyasına giriş yapmış milyonlarca kişi arasında siz de olmak istemez misiniz? Kimi zaman hobi olarak öğrenmek kimi zamansa profesyonel iş hayatınızı bu yönde çizmek için bir yerden başlamanız gerekmektedir. Binlerce programlama dili arasında hangisi ile yazılım dünyasına giriş yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımızda sizler için öğrenmesi en kolay 5 programlama dilinden bahsedeceğiz.

  Python Programlama Dili
  [​IMG]

  Yazılım dünyasına ilk kez giriş yapacaklar için öğrenmesi en kolay programlama dillerindenbir tanesi Python’dur. Python, işlevsellik ve kullanım kolaylığı açısından birçok geliştirici tarafından tavsiye edilmektedir. Betik dil yapısında olan Python, diğer programlama dillerine göre bu konuda büyük bir avantaj sağlamaktadır. Doğrudan kaynak kod üzerinden çalıştırılabilmektedir.

  Web ve masaüstü uygulamaları geliştirmek için kullanılan Python, açık kaynak kodlu olması ve ücretsiz bir platforma sahip olması nedeniyle pek çok geliştirici tarafından Python tercih edilmektedir. Nesne yönelimli olması sayesinde, uzun kod satırlarından kaçarak yapılmak istenen işi çok daha kısa sürede gerçekleştirme imkanı tanımaktadır.

  Python, aslında yazım kuralları açısından öğrenmesi en kolay dil değildir. Fakat açık kaynak kodlu olması ve ücretsiz olması sayesinde binlerce insandan oluşan topluluklarda yaşadığınız sıkıntıyı anında çözebilmeniz mümkündür. Hem yazılı hem sesli yüzlerce kaynaktan çok kolay bir şekilde bu programlama dilini öğrenebilirsiniz.

  Help724
   
 2. SexiRahip

  SexiRahip BraZZerS.AS Site Yetkilisi Moderator

  Mesaj:
  186
  Beğeniler:
  341
  Cinsiyet:
  Erkek
  pythondaki kolaylık öğrenme yönünde değildir bence c c++ göre daha fazla fonksiyonu var pythondaki kolaylık derleme sıkıntısının olmaması derleme olmaması ise programın hızlı yazılabilmesini sağlamakta
  ve sözdiziminin karışık olmamasıda avantajlarındandır
   
  kurmayturk bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş